Eğitimin Amacı

Yapay zeka, günümüzde popülerliği hızla artan, buna bağlı olarak insan kaynağı yaratmaya yönelik eğitim programlarının da katlanarak çoğaldığı bir alan.
BootCamp-İzmir, bu alandaki birçok eğitim programından, başlangıç seviyesinde uygulamalı eğitimi hedeflemesi ile ayrılmaktadır. İzmir Demokrasi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde açtığımız bu eğitimle,

amacımız;

  • mühendislik veya bilişimle ilgili konularda yetişmiş (üniversite mezunu veya kendini yetiştirmiş),
  • bir veya birden fazla programlama dilinde kod yazma deneyimi olan,
  • Python ve yapay zeka sistem tasarımı konularında deneyimi sınırlı olan (veya hiç olmayan) ve
  • bu alana giriş yapmak isteyen
  • bireylere destek olmak, onlara bir giriş kapısı sunmak.

 Eğitim içeriğimizi uygulayarak öğrenme modeli üzerine kurguladık. Bu amaçla, bu alanda verilen eğitimlerin çoğundan farklı olarak, kuramsal içeriği ve bu alanda yeni akademik çalışmaların sunumunu gerekli en az seviyede tuttuğumuz, bu sayede uygulama için yeterince zaman ayırdığımız bir program oluşturduk.

Eğitim programı sonunda ulaşılacak seviye: katılımcıların; makine öğrenmesi ve yapay zeka sistem tasarımının temel kavram ve bileşenlerine dair genel bilgilere sahip, bazı yapay zeka problemleri için bizzat sistem tasarımı yapmış ve test etmiş olma deneyimiyle, kendini bir üst noktaya taşımak için yeterli başlangıç düzeyinde kavrayışı oluşturmuş olarak ayrılmalarını hedefliyoruz.

Başa dön